Kekë me lime dhe luleshtydhe Për bazën e kekut: 1 filxhanë caji miell për ëmbëlsira @miell.tirana  1 filxhanë me miell misri 1/2 filxhanë caji me vaj ulliri 1/2 filxhanë caji me vaj misri 2 vezë 1 filxhanë caji me sheqer Fryrës për ëmbëlsira Pak krip Vanilje  Lëkura e grirë e 2 lime Lêngu i dy lime Disa lukeshtrydhe. Bashkojmë të gjithë përbërsit bashkë dhe kur masën e vendosim në tavë vendosim dhe copëzat e prera të luleshtrydheve. E pjekim për 35 minuta në 160 gradë. Për kremin: 1 gotë qumësht i ngrohur 2 fletë xhelatinë 250 gr pana për ëmbëlsira 250 gr philadelfia I vendosim për 10 minuta fletën e xhelatis në ujë të ftohtë dhe në pas i kalojmë te qumështi. Me një rrahës elektrik përziejmë panën, philadelfian dhe masën e qumështit. I lëmë për 4 orë në frigorifer. Kremin e vendosim mbi kekun dhe sipër e zbukurojmë me lukeshtrydhe dhe i grijmë përsëri lëkura lime. Ngjyrat e së kuqes dhe lime së bashku me aromën e tyre do ju bëjnë për vete#birthdaycake#ushqimiështëlumturi#kek#recetapernjerezitqedua - Miell Tirana
Albanian